2024 2° JUVENILES - APERTURA
"A"
Puesto | Equipos | Puntos | Jugado | Ganados | Perdidos | Empatados | Diferencia | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MACACHIN | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 - 1 | 8 |
2 | SAN ENRIQUE | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 - 1 | 3 |
3 | LUJAN | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 - 1 | 3 |
4 | LA RIOJA | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 14 - 2 | 12 |
5 | ALEM | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 9 - 4 | 5 |
6 | CACHI | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 - 1 | 4 |
7 | VICENTE LOPEZ | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 - 3 | 1 |
8 | GENERAL PACHECO | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 - 2 | 1 |
9 | CASEROS | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 - 2 | 0 |
10 | CALETA OLIVIA | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 - 6 | -5 |
11 | SUNCHALES | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 - 16 | -15 |
12 | TOLHUIN | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 - 17 | -17 |
"B"
Puesto | Equipos | Puntos | Jugado | Ganados | Perdidos | Empatados | Diferencia | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LAS ARMAS | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 - 1 | 6 |
2 | LOBOS | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 - 0 | 5 |
3 | GUADALUPE NORTE | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 - 0 | 4 |
4 | SAN IGNACIO | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 - 3 | 3 |
5 | BOEDO | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 - 2 | 2 |
6 | BAYAUCA | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 - 1 | 1 |
7 | PALERMO | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 - 0 | 0 |
8 | MERLO | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 - 3 | -3 |
9 | LINCOLN | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 - 3 | -3 |
10 | ALVARADO | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 - 7 | -7 |
11 | VILLA CRESPO | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 - 9 | -8 |
ZONA A | ||
1ª fecha | SAN ENRIQUE | GENERAL PACHECO |
TOLHUIN | LA RIOJA | |
SUNCHALES | ALEM | |
LUJAN | VICENTE LOPEZ | |
CASEROS | MACACHIN | |
CACHI | CALETA OLIVIA | |
2ª fecha | LA RIOJA | SAN ENRIQUE |
ALEM | GENERAL PACHECO | |
VICENTE LOPEZ | TOLHUIN | |
MACACHIN | SUNCHALES | |
CALETA OLIVIA | LUJAN | |
CACHI | CASEROS | |
3ª fecha | SAN ENRIQUE | ALEM |
LA RIOJA | VICENTE LOPEZ | |
GENERAL PACHECO | MACACHIN | |
TOLHUIN | CALETA OLIVIA | |
SUNCHALES | CACHI | |
LUJAN | CASEROS | |
4ª fecha | VICENTE LOPEZ | SAN ENRIQUE |
MACACHIN | ALEM | |
CALETA OLIVIA | LA RIOJA | |
CACHI | GENERAL PACHECO | |
CASEROS | TOLHUIN | |
LUJAN | SUNCHALES | |
5ª fecha | SAN ENRIQUE | MACACHIN |
VICENTE LOPEZ | CALETA OLIVIA | |
ALEM | CACHI | |
LA RIOJA | CASEROS | |
GENERAL PACHECO | LUJAN | |
TOLHUIN | SUNCHALES | |
6ª fecha | CALETA OLIVIA | SAN ENRIQUE |
CACHI | MACACHIN | |
CASEROS | VICENTE LOPEZ | |
LUJAN | ALEM | |
SUNCHALES | LA RIOJA | |
TOLHUIN | GENERAL PACHECO | |
7ª fecha | SAN ENRIQUE | CACHI |
CALETA OLIVIA | CASEROS | |
MACACHIN | LUJAN | |
VICENTE LOPEZ | SUNCHALES | |
ALEM | TOLHUIN | |
LA RIOJA | GENERAL PACHECO | |
8ª fecha | CASEROS | SAN ENRIQUE |
LUJAN | CACHI | |
SUNCHALES | CALETA OLIVIA | |
TOLHUIN | MACACHIN | |
GENERAL PACHECO | VICENTE LOPEZ | |
LA RIOJA | ALEM | |
9ª fecha | SAN ENRIQUE | LUJAN |
CASEROS | SUNCHALES | |
CACHI | TOLHUIN | |
CALETA OLIVIA | GENERAL PACHECO | |
MACACHIN | LA RIOJA | |
VICENTE LOPEZ | ALEM | |
10ª fecha | SUNCHALES | SAN ENRIQUE |
TOLHUIN | LUJAN | |
GENERAL PACHECO | CASEROS | |
LA RIOJA | CACHI | |
ALEM | CALETA OLIVIA | |
VICENTE LOPEZ | MACACHIN | |
11ª fecha | SAN ENRIQUE | TOLHUIN |
SUNCHALES | GENERAL PACHECO | |
LUJAN | LA RIOJA | |
CASEROS | ALEM | |
CACHI | VICENTE LOPEZ | |
CALETA OLIVIA | MACACHIN |
ZONA B | ||
1ª fecha | GUADALUPE NORTE | BAYAUCA |
LIBRE | LINCOLN | |
VILLA CRESPO | BOEDO | |
MERLO | PALERMO (J) | |
LAS ARMAS | SAN IGNACIO | |
ALVARADO | LOBOS | |
2ª fecha | LINCOLN | GUADALUPE NORTE |
BOEDO | BAYAUCA | |
PALERMO (J) | LIBRE | |
SAN IGNACIO | VILLA CRESPO | |
LOBOS | MERLO | |
ALVARADO | LAS ARMAS | |
3ª fecha | GUADALUPE NORTE | BOEDO |
LINCOLN | PALERMO (J) | |
BAYAUCA | SAN IGNACIO | |
LIBRE | LOBOS | |
VILLA CRESPO | ALVARADO | |
MERLO | LAS ARMAS | |
4ª fecha | PALERMO (J) | GUADALUPE NORTE |
SAN IGNACIO | BOEDO | |
LOBOS | LINCOLN | |
ALVARADO | BAYAUCA | |
LAS ARMAS | LIBRE | |
MERLO | VILLA CRESPO | |
5ª fecha | GUADALUPE NORTE | SAN IGNACIO |
PALERMO (J) | LOBOS | |
BOEDO | ALVARADO | |
LINCOLN | LAS ARMAS | |
BAYAUCA | MERLO | |
LIBRE | VILLA CRESPO | |
6ª fecha | LOBOS | GUADALUPE NORTE |
ALVARADO | SAN IGNACIO | |
LAS ARMAS | PALERMO (J) | |
MERLO | BOEDO | |
VILLA CRESPO | LINCOLN | |
LIBRE | BAYAUCA | |
7ª fecha | GUADALUPE NORTE | ALVARADO |
LOBOS | LAS ARMAS | |
SAN IGNACIO | MERLO | |
PALERMO (J) | VILLA CRESPO | |
BOEDO | LIBRE | |
LINCOLN | BAYAUCA | |
8ª fecha | LAS ARMAS | GUADALUPE NORTE |
MERLO | ALVARADO | |
VILLA CRESPO | LOBOS | |
LIBRE | SAN IGNACIO | |
BAYAUCA | PALERMO (J) | |
LINCOLN | BOEDO | |
9ª fecha | GUADALUPE NORTE | MERLO |
LAS ARMAS | VILLA CRESPO | |
ALVARADO | LIBRE | |
LOBOS | BAYAUCA | |
SAN IGNACIO | LINCOLN | |
PALERMO (J) | BOEDO | |
10ª fecha | VILLA CRESPO | GUADALUPE NORTE |
LIBRE | MERLO | |
BAYAUCA | LAS ARMAS | |
LINCOLN | ALVARADO | |
BOEDO | LOBOS | |
PALERMO (J) | SAN IGNACIO | |
11ª fecha | GUADALUPE NORTE | LIBRE |
VILLA CRESPO | BAYAUCA | |
MERLO | LINCOLN | |
LAS ARMAS | BOEDO | |
ALVARADO | PALERMO (J) | |
LOBOS | SAN IGNACIO |
powered by JoomSport: Joomla sports extension